А чи знаєте ви, що таке акліматизація водних біоресурсів?


21.02.2019

Акліматизація нових, не властивих даному водному об’єкту цінних видів риб - найефективніший і найменш трудомісткий спосіб збільшення рибної продукції.

Акліматизація має на меті, в першу чергу, підвищити виживаність посадкового матеріалу в нових, не притаманних для конкретного виду умовах і забезпечити його гарне зростання. По-друге, створити сприятливі умови для відтворення запасів вселенців. По-третє збільшити рибопродуктивність водойми та забезпечити в подальшому населення якісною харчовою продукцією.

 Успіх акліматизаційної роботи значною мірою залежить від правильного вибору місця, на яке доцільно переселяти новий для даного водоймища вид риби, а також віку посадкового матеріалу, визначення потрібної щільності посадки, техніки випуску та інших питань. Вирішальне значення при цьому має ступінь життєстійкості і ставлення особин до зовнішніх хімічних та механічних впливів, транспортабельності, захворюваності і тощо. Вибір посадкового матеріалу для цілей акліматизації проводиться за такими основними критеріями, як здатність вижити, благополуччя до інфекційних і паразитарних захворювань, що виключає можливість занесення нових хвороб, транспортабельність та невисока вартість.

Відсутність конкуренції у харчуванні риб-вселенців з аборигенними видами риб також має важливе значення для відтворення запасів останніх, що у свою чергу покращує їх лінійні і вагові характеристики. Розподіл водних біоресурсів по видам у водоймі, як для промислового так і для любительського рибальства не буде створювати конфліктних ситуацій між рибалками-любителями та суб’єктами господарювання. Сскільки і ті та інші матимуть змогу задовольняти свої власні потреби у використанні риби та рибної продукції.

Для підвищення виживаності вселенців їх вибір слід проводити з урахуванням умов водоймища. У водойми, де сильний вплив хижаків, бажано проводити посадку великих риб, при слабкому впливі - молодь, а за відсутності хижаків – риб будь-якого віку.

В Україні є колосальний потенціал у збійльшенні вирощування рослиноїдних видів риб. Проте впровадження їх у промислове виробництво стримується через відсутність власного стада виробників. Товарне рибництво в найближчій перспективі має стати основним джерелом отримання рибної продукції з внутрішніх водойм країни.

Розвиток різноманітних форм товарного рибництва, вишукування оптимальних умов вимагає вибору риб, що розрізняються за характером харчування і поведінки, пристосованих до перебування в різних кліматичних зонах. У зв'язку з цим використання нових об'єктів рибництва та їх акліматизація стають одним з найважливіших елементів, які забезпечують інтенсивний розвиток рибного господарства у внутрішніх водоймах.

 Успіх справи може бути забезпечений за рахунок створення власного маточного стада, а потім індустріального отримання личинок в заводських умовах і розселення їх у підготовлені водні об’єкти. Вселення личинок дає добрі результати тільки в тому випадку, якщо озера будуть звільнені від хижаків. Рибогосподарською практикою доведено, що ефективність вирощування товарної риби визначається якістю посадкового матеріалу і дотриманням нормативів зариблення.

 Однак, підвищення рибопродуктивності озер, ставків та інших водойм не повинно зводитися тільки до вселення нових об'єктів. Головним було і залишається охорона та відтворення аборигенних видів риб, що присутні у наших водоймах, таких, як: судак, лящ, плітка, окунь, щука, короп, сазан і цілий ряд інших аборигенних водних біоресурсів, що становлять основу промислового і любительського рибальства в Україні. Їх треба всіляко оберігати і створювати сприятливі умови для їх розмноження та зростання.


Читайте також:

  ІНТЕРАКТИВНА КАРТА ЗАБОРОНЕНИХ ДІЛЯНОК ДЛЯ ВИЛОВУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ ПІД ЧАС НЕРЕСТУ 2019 РОКУ


  З 1 КВІТНЯ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАРТУЄ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ


  ДОВІДНИК РИБАЛКИ


  На Червонооскільському водосховищі затримано порушника з 7 кг риби, - Харківський рибоохоронний патруль
На Червонооскільському водосховищі затримано порушника з 7 кг риби, - Харківський рибоохоронний патруль 16 липня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль задокументував факт незаконного добування водних біоресурсів. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, неподалік с. Піски-Радьківські Борівського району Харківської ... >>>

  Порушник завдав більше 4 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
Порушник завдав більше 4 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль 10 липня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль задокументував факт незаконного добування водних біоресурсів. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, поблизу с. Кругляківка Куп`янського району Харківської ... >>>

  За період нересту зафіксовано 279 порушень на понад 289 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
За період нересту зафіксовано 279 порушень на понад 289 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль Харківським рибоохоронним патрулем підбито підсумки рибоохоронної діяльності за нерестовий період 2019 року. Так, з квітня по червень працівниками патруля було проведено 80 природоохоронних рейдів. Заходи здійснювались спільно з ... >>>

  Протягом червня вилучено 152 кг риби та 98 заборонених знарядь лову, - Харківський рибоохоронний патруль
Протягом червня вилучено 152 кг риби та 98 заборонених знарядь лову, - Харківський рибоохоронний патруль У період з 1 по 30 червня 2019 року рибоохоронними патрульними Харківщини було викрито 119 порушеннь законодавства в сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено 52 протоколи за ч.4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення ... >>>

  Порушники завдали близько 16 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
Порушники завдали близько 16 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль 22 червня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль задокументував факт незаконного добування водних біоресурсів. Інцидент стався на Печенізькому водосховищі, поблизу с. Рубіжне Вовчанського району Харківської області. Близько 5 години ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112.

Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області

Адреса: 61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд, 10

тел.:+38 (098) 894 25 94 , тел/факс:+38 (095) 611 94 30

E-mail: khr.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t