Як електровудка впливає на водні біоресурси


06.12.2018

Як електровудка впливає на водні біоресурси

В осінній та весняний періоди можна спостерігати динаміку активності затримання порушників, які здійснюють вилов риби за допомогою електровудки. Це зумовлено тим, що восени риба починає переміщуватись на зимівлю до зимувальних ям, а навесні, коли крига зійшла, риба ще деякий час залишається у даних ямах. Місця масових скупчень біоресурсів завжди приваблювали браконьєрів.

Використання електровудки під час лову риби завдає масштабного руйнування екосистемі водойм. Залежно від потужності вона здатна знищити все - від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів в радіусі від 5 до 20 метрів. Після застосування електроструму водна ділянка стає не життєдайною, а риба та мікроорганізми гниють і перетворюють водойму в мертву зону на багато років.

Холоднокровні тварини (риби, жаби), потрапляючи в поле постійного струму, намагаються з нього активно вийти. Якщо це поле не достатньо сильне, риби з нього спокійно виходять, якщо поле сильне – одразу гинуть від електрошоку.

Під час використання електроструму з’являється таке явище, що має назву «анодна реакція» - риби активно починають рухатись вздовж «ліній напруги» до анода. Анодом у випадку електровудки є обруч сачка.

Існує припущення, що риба більших розмірів реагує на електрострум сильніше, ніж менших, але не завжди. Усе залежить від відстані між рибою та сачком, а також від пристрою електровудки і електропровідності води.

Різні види риб по-різному реагують на електрострум, але це питання мало вивчене у нашій країні. Однак можна навести приклади, що надруковані у деяких закордонних виданнях про поведінку риб під час впливу на них електроструму. Так, наприклад:

- лин стрімко йде на глибину та заривається з головою у мул, залишаючи при цьому відкритою тільки частину свого тіла;

- коропи дуже чуйні до впливу струму, вони лягають на бік і потім повільно занурюються на дно;

- лящ залишається лежати там, де його наздогнала дія струму і на дно не лягає;

- головень також лежить на поверхні води;

- щука реагує на дію навіть слабкого струму;

- судак легко оглушається током і не спливає, залишаючись на середній глибині;

- сом та минь річковий виходять із своїх сховищ та лежать на поверхні води.

Крім того, електровудка впливає на репродуктивну здатність риби до розмноження. При розтині у деяких ікряних самок можна спостерігати розірвані внутрішні органи. Відомі випадки передчасного випуску молоки у самців, після чого вони не можуть ефективно приймати участь в нересті.

Також смертність вилуплених з ікринок личинок значно вища (від 12 до 65 %), у порівнянні зі звичайним молодняком, який не підпадав під дію електричного току.

Зниження у ікри здатності до запліднення після удару електроструму сприяє її загибелі в подальшому. Що стосується травмування риб, після їх потрапляння у силове поле постійного струму спостерігаються перелами хребта. Тому наслідки подібної «риболовлі» для природи - катастрофічні!

Харківський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись встановленого природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення - прохання терміново повідомляти за номерами цілодобової телефонної «гарячої лінії» патруля: (095) 611-94-30 та (098) 894-25-94 або на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0 (800) 50-52-50.

Довідкова інформація:

Нагадуємо, під час використання заборонених знарядь лову передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ. Штраф – 3 400-6 800 грн або позбавлення волі строком до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів лову, а також незаконно добутих водних біоресурсів.


Читайте також:

  ІНТЕРАКТИВНА КАРТА ЗАБОРОНЕНИХ ДІЛЯНОК ДЛЯ ВИЛОВУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ ПІД ЧАС НЕРЕСТУ 2019 РОКУ


  З 1 КВІТНЯ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАРТУЄ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ


  ДОВІДНИК РИБАЛКИ


  На Червонооскільському водосховищі порушник завдав збитків рибному господарству більше 6 тис. грн
На Червонооскільському водосховищі порушник завдав збитків рибному господарству більше 6 тис. грн18 липня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль задокументував факт незаконного добування водних біоресурсів. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, неподалік с. Богуславка Борівського району Харківської області. Близько 10 ... >>>

  На Червонооскільському водосховищі затримано порушника з 7 кг риби, - Харківський рибоохоронний патруль
На Червонооскільському водосховищі затримано порушника з 7 кг риби, - Харківський рибоохоронний патруль 16 липня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль задокументував факт незаконного добування водних біоресурсів. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, неподалік с. Піски-Радьківські Борівського району Харківської ... >>>

  Порушник завдав більше 4 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
Порушник завдав більше 4 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль 10 липня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль задокументував факт незаконного добування водних біоресурсів. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, поблизу с. Кругляківка Куп`янського району Харківської ... >>>

  За період нересту зафіксовано 279 порушень на понад 289 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
За період нересту зафіксовано 279 порушень на понад 289 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль Харківським рибоохоронним патрулем підбито підсумки рибоохоронної діяльності за нерестовий період 2019 року. Так, з квітня по червень працівниками патруля було проведено 80 природоохоронних рейдів. Заходи здійснювались спільно з ... >>>

  Протягом червня вилучено 152 кг риби та 98 заборонених знарядь лову, - Харківський рибоохоронний патруль
Протягом червня вилучено 152 кг риби та 98 заборонених знарядь лову, - Харківський рибоохоронний патруль У період з 1 по 30 червня 2019 року рибоохоронними патрульними Харківщини було викрито 119 порушеннь законодавства в сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено 52 протоколи за ч.4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112.

Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області

Адреса: 61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд, 10

тел.:+38 (098) 894 25 94 , тел/факс:+38 (095) 611 94 30

E-mail: khr.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t