Як електровудка впливає на водні біоресурси


06.12.2018

Як електровудка впливає на водні біоресурси

В осінній та весняний періоди можна спостерігати динаміку активності затримання порушників, які здійснюють вилов риби за допомогою електровудки. Це зумовлено тим, що восени риба починає переміщуватись на зимівлю до зимувальних ям, а навесні, коли крига зійшла, риба ще деякий час залишається у даних ямах. Місця масових скупчень біоресурсів завжди приваблювали браконьєрів.

Використання електровудки під час лову риби завдає масштабного руйнування екосистемі водойм. Залежно від потужності вона здатна знищити все - від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів в радіусі від 5 до 20 метрів. Після застосування електроструму водна ділянка стає не життєдайною, а риба та мікроорганізми гниють і перетворюють водойму в мертву зону на багато років.

Холоднокровні тварини (риби, жаби), потрапляючи в поле постійного струму, намагаються з нього активно вийти. Якщо це поле не достатньо сильне, риби з нього спокійно виходять, якщо поле сильне – одразу гинуть від електрошоку.

Під час використання електроструму з’являється таке явище, що має назву «анодна реакція» - риби активно починають рухатись вздовж «ліній напруги» до анода. Анодом у випадку електровудки є обруч сачка.

Існує припущення, що риба більших розмірів реагує на електрострум сильніше, ніж менших, але не завжди. Усе залежить від відстані між рибою та сачком, а також від пристрою електровудки і електропровідності води.

Різні види риб по-різному реагують на електрострум, але це питання мало вивчене у нашій країні. Однак можна навести приклади, що надруковані у деяких закордонних виданнях про поведінку риб під час впливу на них електроструму. Так, наприклад:

- лин стрімко йде на глибину та заривається з головою у мул, залишаючи при цьому відкритою тільки частину свого тіла;

- коропи дуже чуйні до впливу струму, вони лягають на бік і потім повільно занурюються на дно;

- лящ залишається лежати там, де його наздогнала дія струму і на дно не лягає;

- головень також лежить на поверхні води;

- щука реагує на дію навіть слабкого струму;

- судак легко оглушається током і не спливає, залишаючись на середній глибині;

- сом та минь річковий виходять із своїх сховищ та лежать на поверхні води.

Крім того, електровудка впливає на репродуктивну здатність риби до розмноження. При розтині у деяких ікряних самок можна спостерігати розірвані внутрішні органи. Відомі випадки передчасного випуску молоки у самців, після чого вони не можуть ефективно приймати участь в нересті.

Також смертність вилуплених з ікринок личинок значно вища (від 12 до 65 %), у порівнянні зі звичайним молодняком, який не підпадав під дію електричного току.

Зниження у ікри здатності до запліднення після удару електроструму сприяє її загибелі в подальшому. Що стосується травмування риб, після їх потрапляння у силове поле постійного струму спостерігаються перелами хребта. Тому наслідки подібної «риболовлі» для природи - катастрофічні!

Харківський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись встановленого природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення - прохання терміново повідомляти за номерами цілодобової телефонної «гарячої лінії» патруля: (095) 611-94-30 та (098) 894-25-94 або на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0 (800) 50-52-50.

Довідкова інформація:

Нагадуємо, під час використання заборонених знарядь лову передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ. Штраф – 3 400-6 800 грн або позбавлення волі строком до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів лову, а також незаконно добутих водних біоресурсів.


Читайте також:

  ІНТЕРАКТИВНА КАРТА ЗАБОРОНЕНИХ ДІЛЯНОК ДЛЯ ВИЛОВУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ ПІД ЧАС НЕРЕСТУ 2019 РОКУ


  З 1 КВІТНЯ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАРТУЄ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ


  ДОВІДНИК РИБАЛКИ


  Рибоохооронний патруль Харківщини вилучив 26 кг незаконно добутої риби
Рибоохооронний патруль Харківщини вилучив 26 кг незаконно добутої риби 16 травня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль викрив грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, поблизу с. Бахтин Борівського району Харківської області. Близько 10 години ранку було ... >>>

  На Червонооскільському водосховищі затримано порушника з 47 кг риби
На Червонооскільському водосховищі затримано порушника з 47 кг риби 15 травня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль виявив грубе порушення правил рибальства. Подія сталася на Червонооскільському водосховищі, поблизу бази відпочинку «Орлятку», що у Борівському районі Харківської області. Близько 10 ... >>>

  Порушник завдав майже 18 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
Порушник завдав майже 18 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль 14 травня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль викрив грубе порушення Правил рибальства. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, поблизу с. Кругляківка Куп’янського району Харківської області. Близько 11 години ранку було ... >>>

  ЗАРИБЛЕННЯ У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ
ЗАРИБЛЕННЯ У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ Управлінням Державного агентства рибного господарства у Харківській області з метою дотримання вимог діючого законодавства від користувачів водних біоресурсів, вже завершено прийом заявок на весняне вселення (зариблення) водних біоресурсів ... >>>

  З початку місяця викрито 39 порушень та нараховано майже 25 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
З початку місяця викрито 39 порушень та нараховано майже 25 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль У період з 1 по 12 травня 2019 року рибоохоронними патрульними Харківщини було здійснено 16 рейдів на водоймах та ринках області. В результаті проведених заходів спільно з правоохоронними органами було виявлено 39 порушень природоохоронного ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88.

Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області

Адреса: 61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд, 10

тел.:+38 (098) 894 25 94 , тел/факс:+38 (095) 611 94 30

E-mail: khr.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t