У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОВЕДЕНО ЗАХОДИ ПО ВСТАНОВЛЕННЮ ШТУЧНИХ НЕРЕСТОВИХ ГНІЗД


03.05.2019

У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОВЕДЕНО ЗАХОДИ ПО  ВСТАНОВЛЕННЮ ШТУЧНИХ НЕРЕСТОВИХ ГНІЗД

З метою покращення природнього відтворення аборигенних видів риб, збагачення видового біорізномаїття, користувачами водних біоресурсів у водойми області встановлено понад 300 штук штучних нерестових гнізд для природнього відтворення судака, окуня та інших пелагіальних та фітофільних видів риб.

Встановлення гнізд проведено трьома підприємствами на трьох найбільших водосховищах області та одній технологічній водоймі «Водойма-охолоджувач Зміївської ТЕС», а саме: приватним підприємством «Атос – культурне рибне господарство» на Муромському та Тра’вянському водосховищах, ТОВ «Укрекоінвест» на Рогозянському водосховищі та ТОВ «Санпоінт Україна» на технологічній водоймі «Водойма-охолоджувач Зміївської ТЕС».

Встановлення штучних нерестових гнізд проведено відповідно до науково-біологічних обґрунтувань у відповідності до рибоводно-меліоративних заходів, що визначені в Режимах рибогосподарської експлуатації.

У встановлені приймали участь також інспектори та спеціалісти Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області.

Даний захід проводиться також з метою запобігання можливого обсихання ікри під час рівневих коливань та технічних спрацювань води, особливо у після зимовий період. Саме нерестові гнізда, маючи особливу конструкцію, забезпечують надійний захист ікри від обсихання при різких коливаннях рівня води.

Нерестові гнізда встановлюють по усьому периметру водойми в більшості випадків у середній їх частині. Потім проводяться періодичний їх огляд, промивка та у разі відсутності у їх необхідності та завершення нерестового періоду відбувається їх виїмка з води. На наступний рік процедура повторюється.

Конструкція нерестових гнізд різна, але традиційно використовують гнізда примітивної конструкції, що виготовлені із хвойних порід дерев.

Але чим примітивніше гнізда, тим ефективність від природнього відтворення збільшується. Таке ствердження ґрунтується на багаторічних дослідженнях.

Крім встановлення нерестових гнізд користувачі водних біоресурсів проводять і інші рибоводно-меліоративні заходи такі як: викіс зайвої рослинності, укріплення берегів шляхом висаджування вздовж берегової лінії верб, проводяться вимірювання розчиненого у воді кисню, особливо у зимовий період та у період цвітіння синьо-зелених водоростей, здійснюється також розчистка каналів та тоньових ділянок.

Для дезінфекційних заходів та підвищення розчиненого у воді кисню проводиться вапнування, як самих берегів, так і берегових смуг вздовж водойм.

 Меліоративні роботи проводяться користувачами постійно.

 

 


Читайте також:

  ІНТЕРАКТИВНА КАРТА ЗАБОРОНЕНИХ ДІЛЯНОК ДЛЯ ВИЛОВУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ ПІД ЧАС НЕРЕСТУ 2019 РОКУ


  З 1 КВІТНЯ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАРТУЄ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ


  ДОВІДНИК РИБАЛКИ


  Порушник завдав більше 4 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
Порушник завдав більше 4 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль 10 липня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль задокументував факт незаконного добування водних біоресурсів. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, поблизу с. Кругляківка Куп`янського району Харківської ... >>>

  За період нересту зафіксовано 279 порушень на понад 289 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
За період нересту зафіксовано 279 порушень на понад 289 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль Харківським рибоохоронним патрулем підбито підсумки рибоохоронної діяльності за нерестовий період 2019 року. Так, з квітня по червень працівниками патруля було проведено 80 природоохоронних рейдів. Заходи здійснювались спільно з ... >>>

  Протягом червня вилучено 152 кг риби та 98 заборонених знарядь лову, - Харківський рибоохоронний патруль
Протягом червня вилучено 152 кг риби та 98 заборонених знарядь лову, - Харківський рибоохоронний патруль У період з 1 по 30 червня 2019 року рибоохоронними патрульними Харківщини було викрито 119 порушеннь законодавства в сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено 52 протоколи за ч.4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення ... >>>

  Порушники завдали близько 16 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
Порушники завдали близько 16 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль 22 червня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль задокументував факт незаконного добування водних біоресурсів. Інцидент стався на Печенізькому водосховищі, поблизу с. Рубіжне Вовчанського району Харківської області. Близько 5 години ... >>>

  ЗАРИБЛЕННЯ У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТРИВАЄ
ЗАРИБЛЕННЯ У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТРИВАЄ  За перше півріччя 2019 року, користувачами водних біоресурсів, які здійснюють рибогосподарську діяльність відповідно до вимог Режимів рибогосподарської експлуатації, у водойми області із 29 суб’єктів господарювання різних форм власності, ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112.

Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області

Адреса: 61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд, 10

тел.:+38 (098) 894 25 94 , тел/факс:+38 (095) 611 94 30

E-mail: khr.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t