У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОВЕДЕНО ЗАХОДИ ПО ВСТАНОВЛЕННЮ ШТУЧНИХ НЕРЕСТОВИХ ГНІЗД


03.05.2019

У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОВЕДЕНО ЗАХОДИ ПО  ВСТАНОВЛЕННЮ ШТУЧНИХ НЕРЕСТОВИХ ГНІЗД

З метою покращення природнього відтворення аборигенних видів риб, збагачення видового біорізномаїття, користувачами водних біоресурсів у водойми області встановлено понад 300 штук штучних нерестових гнізд для природнього відтворення судака, окуня та інших пелагіальних та фітофільних видів риб.

Встановлення гнізд проведено трьома підприємствами на трьох найбільших водосховищах області та одній технологічній водоймі «Водойма-охолоджувач Зміївської ТЕС», а саме: приватним підприємством «Атос – культурне рибне господарство» на Муромському та Тра’вянському водосховищах, ТОВ «Укрекоінвест» на Рогозянському водосховищі та ТОВ «Санпоінт Україна» на технологічній водоймі «Водойма-охолоджувач Зміївської ТЕС».

Встановлення штучних нерестових гнізд проведено відповідно до науково-біологічних обґрунтувань у відповідності до рибоводно-меліоративних заходів, що визначені в Режимах рибогосподарської експлуатації.

У встановлені приймали участь також інспектори та спеціалісти Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області.

Даний захід проводиться також з метою запобігання можливого обсихання ікри під час рівневих коливань та технічних спрацювань води, особливо у після зимовий період. Саме нерестові гнізда, маючи особливу конструкцію, забезпечують надійний захист ікри від обсихання при різких коливаннях рівня води.

Нерестові гнізда встановлюють по усьому периметру водойми в більшості випадків у середній їх частині. Потім проводяться періодичний їх огляд, промивка та у разі відсутності у їх необхідності та завершення нерестового періоду відбувається їх виїмка з води. На наступний рік процедура повторюється.

Конструкція нерестових гнізд різна, але традиційно використовують гнізда примітивної конструкції, що виготовлені із хвойних порід дерев.

Але чим примітивніше гнізда, тим ефективність від природнього відтворення збільшується. Таке ствердження ґрунтується на багаторічних дослідженнях.

Крім встановлення нерестових гнізд користувачі водних біоресурсів проводять і інші рибоводно-меліоративні заходи такі як: викіс зайвої рослинності, укріплення берегів шляхом висаджування вздовж берегової лінії верб, проводяться вимірювання розчиненого у воді кисню, особливо у зимовий період та у період цвітіння синьо-зелених водоростей, здійснюється також розчистка каналів та тоньових ділянок.

Для дезінфекційних заходів та підвищення розчиненого у воді кисню проводиться вапнування, як самих берегів, так і берегових смуг вздовж водойм.

 Меліоративні роботи проводяться користувачами постійно.

 

 


Читайте також:

  З 1 ЛИСТОПАДА ВСТАНОВЛЕНО ЗАБОРОНУ НА ВИЛОВ РИБИ У ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМАХ
З першого листопада в більшості українських водойм розпочинається осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. В переважній кількості областей вона триватиме до початку нересту 2019 року, в деяких – до кінця зимового ... >>>

  ДОВІДНИК РИБАЛКИ


  Нарада Харківського рибоохоронного патруля з виробниками рибної продукції Харківської області
Нарада Харківського рибоохоронного патруля з виробниками рибної продукції Харківської області 16 жовтня 2019 року о 10:00 за ініціативи громадського об’єднання «Харківська обласна асоціація працівників рибного господарства» в приміщенні обласної державної адміністрації відбудеться спільна нарада за участю начальника Управління ... >>>

  Протягом одного дня вилучено 96 кг незаконної риби, - Харківський рибоохоронний патруль
Протягом одного дня вилучено 96 кг незаконної риби, - Харківський рибоохоронний патруль
Дев’ятого жовтня 2019 року рибоохоронні патрульні Харківщини здійснили перевірку місць торгівлі водними біоресурсами. Так, на місцевих ринках зафіксовано чотири порушення природоохоронного законодавства. У першому випадку громадянин збував ... >>>

  На Червонооскільському водосховищі виявлено порушника з 6 кг риби
На Червонооскільському водосховищі виявлено порушника з 6 кг риби Восьмого жовтня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль викрив грубе порушення правил рибальства. На особу складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, ... >>>

  Основні правила любительського рибальства, - Харківський рибоохоронний патруль
Основні правила любительського рибальства, - Харківський рибоохоронний патруль Відповідно до  Правил любительського і спортивного рибальства на рибогосподарських  водних об’єктах  (їх  ділянках) загального користування відпочинок з вудкою є вільним і безкоштовним, але це не означає що безконтрольним. Для того, ... >>>

  Порушник завдав понад 4 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
Порушник завдав понад 4 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль Сьомого жовтня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль викрив грубе порушення правил рибальства. На особу складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі ... >>>

  Протягом одного дня вилучено 13 од. заборонених знарядь лову
Протягом одного дня вилучено 13 од. заборонених знарядь ловуПершого жовтня 2019 року під час проведення заходів з виявлення та запобігання торгівлі забороненими знаряддями лову інспекторами Харківського рибоохоронного патруля задокументовано чотири випадки реалізації заборонених знарядь лову. ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128, 129-136, 137-144, 145-152.

Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області

Адреса: 61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд, 10

тел.:+38 (098) 894 25 94 , тел/факс:+38 (095) 611 94 30

E-mail: khr.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t