ЗАРИБЛЕННЯ У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ


14.05.2019

ЗАРИБЛЕННЯ У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Управлінням Державного агентства рибного господарства у Харківській області з метою дотримання вимог діючого законодавства від користувачів водних біоресурсів, вже завершено прийом заявок на весняне вселення (зариблення) водних біоресурсів у водойми області.

Так, станом на 13.05.2019 року подали заявки на вселення молоді водних біоресурсів 26 суб’єктів господарювання на 38 водойм, що складає 47,5 % від загальної кількості водойм із погодженими Режимами по області:

Вже провели вселення 18 суб’єктів господарювання (ТОВ «Ізюмриба», ПП «Забрибгосп», ФО-П Носенко М.А., ТОВ «Санпоінт Україна», ФО-П Константинов О.А., ПСРП «Нововодолазький рибгосп», ФГ «Нива», ФО-П Касков К.М., ПП «Париот Аляски», ТОВ «Пилипгрупп», ПП «Рибхоз», СФГ «ВІРА», ТОВ «Укрекопродукт», СФГ Травкіна В.Й., ПАОП «Промінь», ТОВ «Рибхоз», ТОВ «Хотей 2011» та ПП «Атос - культурне рибне господарство») у 25 водойм. Інші суб’єкти господарювання проводитимуть вселення у строки відповідно до поданих заявок та графіків. Наразі вселення молоді водних біоресурсів склало усього – 2,0062 млн. екз., з них:  товстолобика понад 60%, коропа – понад 35% та білого амура – близько 5%. Зариблення водойм молоддю водних біоресурсів до кінця весняного періоду згідно з поданими заявками продовжуватиметься.

Вселення продовжується відбуватись традиційними та цінними у промисловому відношенні для Харківської області видами риб: товстолобиком коропом та білим амуром. Наважка риби складає від 25 до 350 грам.

Погодні умови весняного періоду сприятливо впливають на процес проведення вселення водних біоресурсів та виконанню робіт з відтворення та рибницької меліорації, температура повітря не піднімається більше + 22 оС вдень.  Середня  температура повітря складає від +12 + 17 оС. 

У травні ТОВ «Ізюмриба» заплановано провести вселення личинкою водних біоресурсів у кількості 15,7 млн. екз., а саме: личинки товстолобика – 11,1 млн. екз., коропа – 3,9 млн. екз. та білого амура – 0,7 млн. екз.

Трьома підприємствами області (ТОВ «Укрекоінвест», ПП «Атос – культурне рибне господарство» та ТОВ «Санпоінт Україна») відповідно до вимог Режимів рибогосподарської експлуатації у весняний період 2019 року вже встановлено понад 300 шт. штучних нерестових гнізд для природнього нересту судака та інших видів риб. У заходах щодо встановлення штучних нерестовищ приймали участь спеціалісти управління.

Іншими підприємствами у весняний період також проводились біомеліоративні роботи, що полягали у викосі зайвої рослинності, розчищенні тоньових ділянок, каналів, протоків тощо. Також здійснювалися заходи щодо підвищення розчиненого у воді кисню шляхом внесення негашеного вапна та дезінфекційні засоби, шляхом внесення того ж самого вапна але по береговій смузі водойм.

Встановлення штучних нерестовищ у Харківській області можна побачити за посиланням.


Читайте також:

  ІНТЕРАКТИВНА КАРТА ЗАБОРОНЕНИХ ДІЛЯНОК ДЛЯ ВИЛОВУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ ПІД ЧАС НЕРЕСТУ 2019 РОКУ


  З 1 КВІТНЯ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАРТУЄ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ


  ДОВІДНИК РИБАЛКИ


  На Червонооскільському водосховищі порушник завдав збитків рибному господарству більше 6 тис. грн
На Червонооскільському водосховищі порушник завдав збитків рибному господарству більше 6 тис. грн18 липня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль задокументував факт незаконного добування водних біоресурсів. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, неподалік с. Богуславка Борівського району Харківської області. Близько 10 ... >>>

  На Червонооскільському водосховищі затримано порушника з 7 кг риби, - Харківський рибоохоронний патруль
На Червонооскільському водосховищі затримано порушника з 7 кг риби, - Харківський рибоохоронний патруль 16 липня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль задокументував факт незаконного добування водних біоресурсів. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, неподалік с. Піски-Радьківські Борівського району Харківської ... >>>

  Порушник завдав більше 4 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
Порушник завдав більше 4 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль 10 липня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль задокументував факт незаконного добування водних біоресурсів. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, поблизу с. Кругляківка Куп`янського району Харківської ... >>>

  За період нересту зафіксовано 279 порушень на понад 289 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
За період нересту зафіксовано 279 порушень на понад 289 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль Харківським рибоохоронним патрулем підбито підсумки рибоохоронної діяльності за нерестовий період 2019 року. Так, з квітня по червень працівниками патруля було проведено 80 природоохоронних рейдів. Заходи здійснювались спільно з ... >>>

  Протягом червня вилучено 152 кг риби та 98 заборонених знарядь лову, - Харківський рибоохоронний патруль
Протягом червня вилучено 152 кг риби та 98 заборонених знарядь лову, - Харківський рибоохоронний патруль У період з 1 по 30 червня 2019 року рибоохоронними патрульними Харківщини було викрито 119 порушеннь законодавства в сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено 52 протоколи за ч.4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112.

Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області

Адреса: 61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд, 10

тел.:+38 (098) 894 25 94 , тел/факс:+38 (095) 611 94 30

E-mail: khr.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t