ЗАРИБЛЕННЯ У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ


14.05.2019

ЗАРИБЛЕННЯ У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Управлінням Державного агентства рибного господарства у Харківській області з метою дотримання вимог діючого законодавства від користувачів водних біоресурсів, вже завершено прийом заявок на весняне вселення (зариблення) водних біоресурсів у водойми області.

Так, станом на 13.05.2019 року подали заявки на вселення молоді водних біоресурсів 26 суб’єктів господарювання на 38 водойм, що складає 47,5 % від загальної кількості водойм із погодженими Режимами по області:

Вже провели вселення 18 суб’єктів господарювання (ТОВ «Ізюмриба», ПП «Забрибгосп», ФО-П Носенко М.А., ТОВ «Санпоінт Україна», ФО-П Константинов О.А., ПСРП «Нововодолазький рибгосп», ФГ «Нива», ФО-П Касков К.М., ПП «Париот Аляски», ТОВ «Пилипгрупп», ПП «Рибхоз», СФГ «ВІРА», ТОВ «Укрекопродукт», СФГ Травкіна В.Й., ПАОП «Промінь», ТОВ «Рибхоз», ТОВ «Хотей 2011» та ПП «Атос - культурне рибне господарство») у 25 водойм. Інші суб’єкти господарювання проводитимуть вселення у строки відповідно до поданих заявок та графіків. Наразі вселення молоді водних біоресурсів склало усього – 2,0062 млн. екз., з них:  товстолобика понад 60%, коропа – понад 35% та білого амура – близько 5%. Зариблення водойм молоддю водних біоресурсів до кінця весняного періоду згідно з поданими заявками продовжуватиметься.

Вселення продовжується відбуватись традиційними та цінними у промисловому відношенні для Харківської області видами риб: товстолобиком коропом та білим амуром. Наважка риби складає від 25 до 350 грам.

Погодні умови весняного періоду сприятливо впливають на процес проведення вселення водних біоресурсів та виконанню робіт з відтворення та рибницької меліорації, температура повітря не піднімається більше + 22 оС вдень.  Середня  температура повітря складає від +12 + 17 оС. 

У травні ТОВ «Ізюмриба» заплановано провести вселення личинкою водних біоресурсів у кількості 15,7 млн. екз., а саме: личинки товстолобика – 11,1 млн. екз., коропа – 3,9 млн. екз. та білого амура – 0,7 млн. екз.

Трьома підприємствами області (ТОВ «Укрекоінвест», ПП «Атос – культурне рибне господарство» та ТОВ «Санпоінт Україна») відповідно до вимог Режимів рибогосподарської експлуатації у весняний період 2019 року вже встановлено понад 300 шт. штучних нерестових гнізд для природнього нересту судака та інших видів риб. У заходах щодо встановлення штучних нерестовищ приймали участь спеціалісти управління.

Іншими підприємствами у весняний період також проводились біомеліоративні роботи, що полягали у викосі зайвої рослинності, розчищенні тоньових ділянок, каналів, протоків тощо. Також здійснювалися заходи щодо підвищення розчиненого у воді кисню шляхом внесення негашеного вапна та дезінфекційні засоби, шляхом внесення того ж самого вапна але по береговій смузі водойм.

Встановлення штучних нерестовищ у Харківській області можна побачити за посиланням.


Читайте також:

  ІНТЕРАКТИВНА КАРТА ЗАБОРОНЕНИХ ДІЛЯНОК ДЛЯ ВИЛОВУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ ПІД ЧАС НЕРЕСТУ 2019 РОКУ


  З 1 КВІТНЯ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАРТУЄ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ


  ДОВІДНИК РИБАЛКИ


  Рибоохооронний патруль Харківщини вилучив 26 кг незаконно добутої риби
Рибоохооронний патруль Харківщини вилучив 26 кг незаконно добутої риби 16 травня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль викрив грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, поблизу с. Бахтин Борівського району Харківської області. Близько 10 години ранку було ... >>>

  На Червонооскільському водосховищі затримано порушника з 47 кг риби
На Червонооскільському водосховищі затримано порушника з 47 кг риби 15 травня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль виявив грубе порушення правил рибальства. Подія сталася на Червонооскільському водосховищі, поблизу бази відпочинку «Орлятку», що у Борівському районі Харківської області. Близько 10 ... >>>

  Порушник завдав майже 18 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
Порушник завдав майже 18 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль 14 травня 2019 року Харківський рибоохоронний патруль викрив грубе порушення Правил рибальства. Інцидент стався на Червонооскільському водосховищі, поблизу с. Кругляківка Куп’янського району Харківської області. Близько 11 години ранку було ... >>>

  З початку місяця викрито 39 порушень та нараховано майже 25 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль
З початку місяця викрито 39 порушень та нараховано майже 25 тис. грн збитків, - Харківський рибоохоронний патруль У період з 1 по 12 травня 2019 року рибоохоронними патрульними Харківщини було здійснено 16 рейдів на водоймах та ринках області. В результаті проведених заходів спільно з правоохоронними органами було виявлено 39 порушень природоохоронного ... >>>

  Протягом одного дня рибпатрульні Харківщини викрили 5 порушень та вилучили 20 кг риби
Протягом одного дня рибпатрульні Харківщини викрили 5 порушень та вилучили 20 кг риби 12 травня 2019 року під час проведення рейдів на водоймах Харківський рибоохоронний патруль зафіксував п’ять правопорушень. Загальна сума нанесених збитків склала 12 321 грн. Так, на Печенізькому водосховищі, неподалік с. Першотравневе, що у ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88.

Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області

Адреса: 61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд, 10

тел.:+38 (098) 894 25 94 , тел/факс:+38 (095) 611 94 30

E-mail: khr.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t